USD/TRY
9.6153
%1.08
GBP/TRY
13.2482
%0.55
EUR/TRY
11.2367
%1.02
BITCOIN
61,036.95
%0.70
ETHEREUM
4,090.63
%3.25
DOGE
0.24720000
%0.41
BINANCE COIN
480.70
%0.65
kripto-para

Afrikalı Kripto Girişimlerine Fon Sağlanıyor

Kripto yatırım alanına girmek için yeni bir kripto risk sermayesi fonu kuruldu. Girişim fonu özellikle Afrika kripto girişimlerine fon dağıtacak. Proje, merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerine ...

Kripto yatırım alanına girmek için yeni bir kripto risk sermayesi fonu kuruldu.

Girişim fonu özellikle Afrika kripto girişimlerine fon dağıtacak. Proje, merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerine de fon sağlamaya odaklanacak.

Duyuru Crypto for Black Economic Empowerment'ın (CBBE) kurucu ortağından geldi.

Vakıf, 100 Siyahi yaratıcı ve kurucudan oluşan bir gruba ev sahipliği yapıyor. Audacity Fund 1 adı verilen fon, bankalar gibi finansal aracıları ortadan kaldırmak istediği için DeFi projelerine odaklanacak. DeFi projeleri her şeyden önce, kullanıcıların üçüncü taraf katılımı olmadan başka herhangi bir kullanıcıdan ödünç alma, ödünç verme ve ticaret yapmalarını sağlayacak.

Kurucu, Erikan Obotetudo yorumluyor;

'Bugün blockchain ve kripto kadar heyecan verici ve ilginç olsa da, katılımcılar açısından hala tek boyutlu. Temel olarak, kripto aslında El Salvador, Arjantin, Nijerya ve Filipinler gibi gelişmekte olan pazarlar tarafından yönetiliyor ve yönlendiriliyor'.

Girişim fonunun amacı, piyasada bulunan Siyahi ve Afrikalı işletmelere ve girişimcilere sermaye sağlamak.

Şu anda Obotetukudo, uygun tokenomikleri hazırlamak için yardım aradıklarını söylüyor. Bunun yanında pazarlama ve yedekleme hizmetlerinde de yardıma ihtiyaçları var.

Sonuç olarak, Afrika ülkeleri kripto para birimlerini benimsemek ve düzenlemek için oyunlarını hızlandırıyor. Örneğin Tanzanya Devlet Başkanı, Afrika ülkelerine hükümetlerini kripto kullanımı ve düzenlemeleri için hazırlamaya başlamalarını tavsiye ediyor. Sonuç olarak, Güney Afrika, kripto piyasasıyla yüzleşmek için kripto düzenlemelerini yeniden düzenlemeye başladı.