USD/TRY
9.6153
%1.08
GBP/TRY
13.2482
%0.55
EUR/TRY
11.2367
%1.02
BITCOIN
60,964.30
%0.09
ETHEREUM
4,079.39
%2.23
DOGE
0.24720000
%-0.40
BINANCE COIN
481.50
%0.48
kripto-para

Binance SEPA’yı Askıya Aldı

Kripto para borsası Binance, Avrupa'nın SEPA ağını kullanan mevduatları geçici olarak askıya aldığını duyurdu.SEPA (Avrupa Tek Ödeme Noktası), euro ödemeleri yapmak kurulmuş bir ağ. Binance gibi kr...

Kripto para borsası Binance, Avrupa'nın SEPA ağını kullanan mevduatları geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

SEPA (Avrupa Tek Ödeme Noktası), euro ödemeleri yapmak kurulmuş bir ağ. Binance gibi kripto borsaları da dahil olmak üzere kripto para birimi satın alan kullanıcılara ödeme hizmetleri sunuyor.

‘Kontrolümüz Dışındaki Olaylar Nedeniyle’

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yaklaşık bir aydır düzenleyicilerden darbe üstüne darbe yiyor. Şimdi ise SEPA işlemlerinin askıya alınması durumunu kullanıcılara bildirirken, durumun kontrolleri dışında olduğunu belirttiler.

Para Çekme İşlemleri Etkilenmeyecek

Binance yaptığı açıklamada, SEPA üzerinden yapılmaya çalışılan herhangi bir para yatırma işleminin yedi iş günü içinde iade edileceğini, SEPA para çekme işlemlerinin de askıya alınmadan etkilenmeyeceğini bildirdi.

Binance’e Düzenleyici Bombardımanı

Binance, son zamanlarda düzenleyicilerin bir dizi engeline takıldı. Geçen hafta, İngiltere’deki faaliyetlerini durdurma emri ile sarsılan Binance, adeta düzenleyici bombardımanına tutuluyor. Binance, SEPA haberinde de yine kendi kontrolleri dışında durumların sebep olduğunu bildirdi.

Ontario’daki işlemlerini de durdurmak zorunda kalan Binance, bir inceleme dalgasıyla savruluyor. Tayland’da lisanssız faaliyet gösterdiği iddia edilen Binance, İtalya’da da yatırımcılar tarafından açılmış bir toplu dava ile uğraşıyor.

CEO Açıklama Yapmıştı

Dün de bildirdiğimiz üzere, Binance CEO'su Changpeng Zhao, son zamanlarda karşılaştığı bazı zorluklara yanıt olarak çevrimiçi bir mektup yayınladı.

“İlk standart setinin netleştirilmesi ve oluşturulması, endüstrinin devam eden büyümesi için kritik önem taşıyor. Binance olumlu bir katkıda bulunmak istiyor ”dedi.

Mektupta Binance'in uluslararası uyumluluk ekibini büyüttüğünü ve yerel yönetmelikleri doğrudan karşılamak için yerelleştirilmiş iş ve operasyon ekipleri oluşturduğunu söyleyen CEO CZ,

"Binance çok hızlı büyüdü ve her zaman her şeyi tam olarak doğru yapamıyoruz, ancak her gün öğreniyor ve gelişiyoruz," diye de ekledi.