USD/TRY
9.3553
%0.23
GBP/TRY
12.8839
%-0.06
EUR/TRY
10.8919
%-0.03
BITCOIN
61,841.67
%-0.57
ETHEREUM
3,793.82
%-2.09
DOGE
0.24630000
%2.88
BINANCE COIN
486.60
%2.92
kripto-para

Elon Musk Eski Bir Tartışmayı Alevlendirdi

Elektrikli araç üretim şirketi Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk yaptığı açıklamalarla yine gündeme geldi. Musk, Bitcoin’in (BTC) ana ölçeklendirme çözümü hakkındaki eski bir tartışmayı tekrar ortaya çıkararak alevlendirdi. Açıklamalarında Bitcoin‘in Lightning Network‘ünü hedef aldı.

Twitter Üzerinden Sorusunu Yöneltti

Tesla’nın CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden attığı bir tweette BlueWallet’in Lightning uygulamasının Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek için “bir para ileticisi veya başka lisanslar” gerektirip gerektirmediğine dair bir soru yöneltti. Tweetinde “Any money transmitter or other licenses needed to use this in USA?” olarak bahsetti.

Attığı Tweetle Eski Bir İddiayı Tekrardan Alevlendirdi

Elon Musk, FinCEN’in düzenlemeleri kapsamında Para Hizmeti İşletmeleri olan Lightning düğümleri için Bitcoin Cash‘in savunucuları tarafından öne sürülen eski bir iddiayı yeniden ortaya çıkarmasıyla alevlendirdi. Bundan dolayı, eleştirmenler bu tür işlemlerin yasadışı olarak sayılabileceğini savunmaktalar.

CoinCenter’ın Araştırma Direktörü Açıklama Yaptı

Bu durumu kar amacı gütmeyen savunuculuk organizasyonu olan CoinCenter’ın araştırma direktörü Peter Van Valkenburgh tarafından farklı yorumlandı. Peter Van Valkenburgh’a göre, Lightning mesajının ödeme emri olmadığının açıklamasını yaptı. Lightning düğümünün kullanıcılarının parasını çalmayacağından dolayı lisanslamaya gerek olmadığını savundu. Kısacası bu işlemin yasadışı sayılma durumunun olmayacağının altını çiziyor.