USD/TRY
9.3532
%0.23
GBP/TRY
12.8881
%-0.06
EUR/TRY
10.8947
%-0.03
BITCOIN
61,789.94
%-0.78
ETHEREUM
3,786.96
%-2.42
DOGE
0.24610000
%2.58
BINANCE COIN
484.40
%2.32
kripto-para

Finansal Danışman, Bitcoin’ de En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi

Robert Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba’ nın yazarı, BTC'nin 24.000 dolara düşeceğini tweetledi.Bitcoin'i dünyanın en büyük balonu olarak nitelendirdi.Yatırımcıları birçok kez çökmeler sırasında B...

  • Robert Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba’ nın yazarı, BTC'nin 24.000 dolara düşeceğini tweetledi.
  • Bitcoin'i dünyanın en büyük balonu olarak nitelendirdi.
  • Yatırımcıları birçok kez çökmeler sırasında Bitcoin'e yatırım yapmaya çağırdı.

Popüler finans danışmanı ve en çok satan kitap olan 'Rich Dad Poor Dad' kitabının yazarı Salı günü Bitcoin Crash hakkında tweet attı, Bitcoin'in 24.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

Tweet'te, Bitcoin'i dünya tarihinin en büyük balonu olarak nitelendirdi ve kendisine göre artık dünya tarihinin en büyük çöküşünü yaşayacak. Takipçilerine dikkat etmelerini ve kazayı zengin olmak için bir fırsat olarak görmelerini tavsiye ediyor. Ek olarak, daha fazla altın ve gümüş alacağını da sözlerine ekledi.

Robert Kiyosaki, uzun süredir Bitcoin hakkında tahminlerde bulunuyor. Nisan ayında Kitco News ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

“Bitcoin hala test edilmedi. Ama düşerse darbeye dayanacak güce sahibim. Ama altını ve gümüşü seviyorum, altın ve gümüş Tanrı'nın parasıdır. Bu şeyleri aramak için dünyayı dolaştım”.

Ayrıca röportajlarda ve tweetlerde yatırımcıları birkaç kez çöküşte Bitcoin satın almaya çağırdı.

İnsanları finansal okuryazarlığa sahip olmaya ve kâr fırsatları aramaya teşvik eden kişisel finansal yönetim kitabı 'Zengin Baba Yoksul Baba' ile ünlü olan Kiyosaki, finansal tavsiyeler verme konusunda oldukça itibar kazanmıştır. Bir süredir de kripto para birimleri hakkında yorum yapıyor, dahası yatırımcıların piyasada gezinmesine yardımcı olacak ücretsiz bir e-kitap bile çıkarıyor.

Fakat şimdi, Bitcoin'den tamamen geri adım atıyor gibi görünüyor, hatta BTC'nin fiyatının 27.000 $ ila 24.000 $'a düştüğüne dair daha önceki tahminini düşürüyor. Attığı son tweet’ de kripto veya Bitcoin satın almak için harekete geçme çağrısı yok. Bunun yerine takipçilerine daha fazla altın ve gümüş aldığını söylüyor. Bitcoin ile tekrar tekrar devam eden ilişkisi sona eriyormuş gibi geliyor.