USD/TRY
13.6938
%-0.13
GBP/TRY
18.1137
%-0.23
EUR/TRY
15.5555
%-0.22
BITCOIN
50,236.50
%0.02
ETHEREUM
4,389.08
%2.86
DOGE
0.17820000
%1.60
BINANCE COIN
597.30
%4.13

Çin'deki Madenciler için Rusya'dan Hareketlenme

Çin’de kripto para madencilerine karşı baskı politikalarından dolayı madenciler ülkeyi terk ediyor. Ülkeyi terk etmekte olan kripto para madencileri için Rusya harekete geçti. Çin’i terk eden madencileri kendilerine çekmek için yeni bir çalışma başlattıklarını duyurdular.

Madencilerin Yeni Durağı: Kazakistan

Çin hükümeti, kripto paraya karşı sıcak bakmayan ülkelerden biri. Bundan dolayı ülkede madencilik yapanları uyguladığı sert politikalardan dolayı ülkeyi terk etmelerini sağlıyor. Birçok madenci bu baskılardan dolayı Çin’i terk edip madencilik yapılabilecek yer aramaya başladı. Gündemde olan ülkelerin başında Kazakistan geliyor. Çin’i terk eden madencilerin yeni durağı Kazakistan. Rusya’da olaya dahil olarak madencileri kendi ülkesine çekmeye çalışıyor.

Madencilik için En Çok Tercih Edilen Ülke Oldu

Mayıs ayından itibaren Çin’de başlatılan kripto madencilerine karşı sert politikalar dolayısıyla, birçok madenci terk etmişti. Terk eden madencilerin en çok tercih ettiği ülke Kazakistan oldu. Rusya’da madencileri ülkesine çekmek için çalışmalar yapsa da şu anda Kazakistan madencilik için en çok tercih edilen ülke konumunda. Cambridge Üniversitesi’nin yapmış olduğu araştırma sonucu Kazakistan Rusya’yı geçerek madencilik için en çok tercih edilen ülke oldu.

Rusya Harekete Geçti

Çin’den çıkış yapan madencileri ülkelerine çekmek için Rusya kollarını sıvadı. Bu durumdan en çok kâr sağlayan Kazakistan gibi Rusya da bu durumdan yararlanmak için çalışmalara başladığını duyurdu.

Durumla Alakalı Rusya'dan Açıklama Geldi

Rusya’nın yapmış olduğu açıklamalarda ülkenin dünyadaki en büyük elektrik üreticilerinden biri olduğunu, iklim olarak soğuk olmasından dolayı soğutma işleminden tasarruf edileceğine, ülkede çokça kripto para uzmanının bulunduğuna ve ülkenin coğrafi yapısı olarak büyük alana sahip olmasının büyük tesislerin rahatça kurulabileceğinden bahsedildi.