USD/TRY
13.6722
%0.03
GBP/TRY
18.0993
%-0.06
EUR/TRY
15.5503
%-0.18
BITCOIN
50,630.71
%0.02
ETHEREUM
4,399.94
%2.13
DOGE
0.17970000
%0.62
BINANCE COIN
598.40
%3.33

Tosuncuk’un Avukatlarından Açıklama

“Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın adlı dolandırıcı, kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden birçok kişi dolandırmıştı. Yurt dışına kaçan Tosuncuk geçen günlerde teslim olarak cezaevine gönderilmişti. Tosuncuk’un avukatları bir açıklama yaptı. Avukatları Şehmus Uluç ve Fatih Kuş açıklamalarına göre Mehmet Aydın’ın Bitcoin hesabı ve herhangi bir mal varlığının olmadığını söylediler.

“Mal Varlıkları Satılırsa Mağdurların Zararı Karşılanabilir”

Avukatların yapmış olduğu açıklamaya göre mağduriyet yaşattığı kişilerin zararlarını karşılamak için sahip olduğu mal varlıklarının satılması durumunda zararların kapanabileceğini açıkladı. 

“Bitcoin Hesabı Olduğuna Dair Çıkan Haberler Asılsız”

Avukatların diğer bir açıklamalarına göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın söylenenlerin aksine Bitcoin hesabının bulunmadığını ve mal varlığının olmadığının açıklamasını yaptı. Çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylediler. Avukat Şehmus Uluç, Tosuncuk’un firmalarına kayyum atandığını bildirdi. 

Tosuncuk’un Amacı Zararı Karşılamak

Tosuncuk’un 64 milyon liralık zararı görmesinin ardından teslim olma kararı aldığının iddiasına karşılık olarak avukatlar, böyle bir şeyin olmadığını, 64 milyon liralık zararı görüp zararı kapamak için geldiği haberinin asılsız olduğunu belirtti. Mehmet Aydın’ın asıl amacının zararları gidermek olduğunu bildirdi. 

Tosuncuk’un Teslim Olma Süreci

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın teslim olma sürecini avukatlar nasıl olduğunu anlattılar. Teslim olmadan önce Mehmet Aydın avukatlarını aradığını ve teslim olmak istediğini bildirmiş. Teslim olmadan bir güncesinde teslim olacağına dair çektiği videoyu avukatlarına göndermiş. Avukatları da bu videoyu kamuoyu ile paylaşmıştı. Böylece tüm Türkiye Tosuncuk’un teslim olacağını öğrenmişti. 

Boşandığını Avukatları Tarafından Öğrendi

Avukat Şehmus Uluç, Mehmet Aydın’ın boşandığını bilmediğini, kendileri tarafından söylenmesiyle öğrendiğini açıkladı. Boşanmasını öğrenmesinden sonra hiçbir itirazda bulunmadığını da belirtti. Tosuncuk’un boşanma işlemlerinin gerçekleşmesini dile getirdiğini söylediler.