USD/TRY
9.2624
%0.03
GBP/TRY
12.77
%-0.54
EUR/TRY
10.7871
%-0.46
BITCOIN
64,356.36
%3.60
ETHEREUM
3,939.07
%3.81
DOGE
0.24620000
%0.08
BINANCE COIN
489.70
%0.27
borsa

HSBC, BAE’de Büyümeye Devam Ediyor

O Sisteme Katılan İlk Yabancı Kuruluş OlduHSBC, KYC blok zincirine katılan ilk yabancı kuruluş oldu. Ayrıca HSBC, platformda canlı yayına giren dördüncü kurucu üye.KYC (Know Your Customer-Müşterini...

O Sisteme Katılan İlk Yabancı Kuruluş Oldu

HSBC, KYC blok zincirine katılan ilk yabancı kuruluş oldu. Ayrıca HSBC, platformda canlı yayına giren dördüncü kurucu üye.

KYC (Know Your Customer-Müşterini Tanı) bir blok zinciri platformu. Lisans yetkilileri ve finans kurumları arasında doğrulanmış verilerin değişimi için kurulmuş ulusal bir ekosistem. Dubai Ekonomisi ve kurucu üye bankalar ile 2020 başında başlatılmış olan bu sistem, kurumsal blok zinciri teknolojilerinde küresel lider Norbloc’un desteğini de almış durumda.

HSBC artık müşterilerinin katılımı için KYC verilerinden faydalanabilir ve mevcut müşterileri için veri güncellemeleri alabilecek.

Dubai Durumdan Memnun

Yatırımcılara uluslararası bankada dijital olarak banka hesabı açma fırsatı da sunan KYC, HSBC’yi ilk deniz aşırı kuruluş olarak aralarında görmekten memnun olduklarını bildirdi. Dubai Ekonomisinin İşletme Kayıt ve Lisanslama Sektörü Geliştirme ve Takip Bölümü Direktörü Omar El Mahiri bu duruma duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:

"Dubai Ekonomisi, HSBC'nin BAE KYC Blockchain Platformunda yayına girmesinden memnun. Yatırımcılar artık uluslararası bankada dijital olarak banka hesabı açma seçeneğine sahip. BAE KYC Blockchain Platformu, bankalarla ilişki kurmak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltarak yatırımcı banka hesabı yolculuğunu dönüştürdü. Bu, BAE'nin küresel İş Yapma Kolaylığı endeksindeki sıralamasını olumlu yönde iyileştirecek."

"Ayrıca, uygulama aşamasında yeni katılan lisans kuruluşları ve finansal kurumları görmekten memnuniyet duyuyoruz. Girişim büyümeye devam ettikçe, girişimde daha fazla yerel ve uluslararası banka görmeyi umuyoruz ”, diye de ekledi Omar Al Mehairi.