USD/TRY
9.505
%0.03
GBP/TRY
13.1314
%-0.17
EUR/TRY
11.0707
%-0.13
BITCOIN
63,193.84
%-2.63
ETHEREUM
4,150.99
%-0.61
DOGE
0.24710000
%-2.49
BINANCE COIN
480.50
%-3.01
gundem

Kripto Para İle Emlak Vergisi Ödemesi

ABD'nin Tennessee şehri kripto para ile emlak vergisi ödemelerini başlatıyor. Kripto para destekçisi Belediye Başkanı ABD'deki yükselen enflasyon ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Tennessee, Jackson şehri Belediye Başkanı Scott Conger, kripto para birimleri aracılığıyla emlak vergisi ödemeleri için yeni planlarını açıkladı. Bu kararın potansiyel sonuçları, blok zinciri ve kripto para biriminin benimsenmesi için yeni bir dönem oluşturabilir.

Zaman ve Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Conger, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanılmasının potansiyel olarak kullanıcı açısından çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlayabileceğini belirtti. Belediye Başkanı, Bitcoin'in fiat para birimi üzerindeki üstünlüğü hakkında derinlemesine çalışmalar yürütmek için şehrin blok zinciri görev gücünü onayladı.

Enflasyondan Kurtulmak İçin Bitcoin 

Belediye Başkanı Conger, Bitcoin’in ABD’nin son zamanlarda yaşadığı enflasyon sıkıntısının da çözümü olabileceğini düşünüyor. Bir tweetinde;

‘Enflasyonu neden kabul ediyoruz? Neden federal hükümetimizden daha fazlasını talep etmiyoruz?

2 yılda %6.3. Ömrümde %172.8. Her yıl dolarımız değersiz oluyor. Geri tepme yok.

Bunun için sadece 1 düzeltme var.. #Bitcoin.’ diyen Belediye Başkanı enflasyonun düşmesi için çözüm olarak kripto paraları işaret ediyor.

Çalışanlar Kripto İle Ödeme Yapabiliyor

Nisan ayında Tenessee, çalışanlarına Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere kripto para birimlerinde ödeme yapma seçeneğini keşfetmeye karar vermişti. Tenessee, şehrin bilançolarına eklemek için yerel kripto para madenciliğini bile düşünmeyi planlıyor. Şehrin Bitcoin hakkındaki olumlu duyarlılığı, birkaç ülkenin Bitcoin'i finansal sistemlerine asimile etmesi ile beraber kripto paraların geleceği ile ilgili umut yeşertiyor.