USD/TRY
9.6153
%1.08
GBP/TRY
13.2482
%0.55
EUR/TRY
11.2367
%1.02
BITCOIN
60,639.99
%-3.71
ETHEREUM
3,960.77
%-3.47
DOGE
0.24610000
%0.16
BINANCE COIN
476.40
%-0.08
Neo (NEO) logo

Neo (NEO)

44.05
%-2.93
Son 44.05
Yüksek & Düşük 46.18 43.54
Neo (NEO) Hakkında Yorumlar
Canlı
Neo (NEO) Hakkında Bilgiler
 • Neo (NEO) Nedir?

  Neo; 2014 yılında Da HongFei ve Erik Zhang tarafından kurulan, açık kaynaklı, blok zincirini kullanan ve merkezi olmayan uygulama platformudur. Neo ağı , merkezi olarak onaylı olan bir dizi düğüm arasında, merkezi olmayan Bizans hataya dayanıklı konsensüs mekanizmasının kanıtı üzerinde çalışmaktadır. Dijital varlıkları, dijital kimlikleri ve akıllı sözleşmeleri birleştirerek geleneksel ekonomiden “akıllı ekonomi”ye geçmek için oluşturulmuştur.
  2017 yılına kadar Antshares adını kullandı. 2017 yılından itibaren Neo olarak adını değiştirip bu ad ile kullanılmaya başlanmıştır. Çin’in Ethereum’u olarak adlandırılmaktadır. Neo, saniyede 10.000'e kadar işlemi desteklemektedir. GAS olarak adlandırılan ödüllendirme sistemi ile bilinmektedir. NEO sahipleri, GAS şeklinde ödül alırlar. Aldıkları GAS’ları isterlerse satışını gerçekleştirebilirler.

  Neo’nun Kurucusu Kimdir?

  Neo’nun kurucu ortakları Da HongFei ve Erik Zhang, 2014 yılının Şubat ayında Neo’nu piyasaya sürmüşlerdir. Kurucusu ve ana geliştiricisi Zhang Zhengwen, genel sekreterlik görevini Tao Rongqi ve diğer topluluk geliştiricileri, operatörleri ve katkıda bulunanları Da Hongfei’nin denetimi altındadır. Neo’nun web sitesine göre, şu anda proje üzerinde 10’dan fazla geliştirici olduğu yazmaktadır.

  Neo Diğer Kripto Paralardan Neden Farklıdır?

  Neo, sürekli gelişen ve kendini güncelleyen bir platformdur. Bu da onun giderek daha güçlendiği anlamına gelir. Ağ güvenliğini artıran ve saniyede daha çok işlemin gerçekleşmesini sağlayan Neo 3.0 geliştirildi. Diğer blok zincirlerinin aksine NEO ve GAS olmak üzere iki yerel tokene sahiptir. Neo, kullanıcının blok zincirindeki gelişmeler ile ilgili oylamalara katılmasını sağlayan bir yatırım tokenidir. GAS ise ağda tamamlanmış olan işlemlerin ücretlerini ödemek için kullanılmaktadır.

  Neo’nun Yeni Projeleri Neler?

  NEO‘nun gelişme aşamasında 3 büyük projesi bulunmaktadır. Büyük dosya paylaşımları için NeoFS, blok üzerinde çapraz geçişler için NeoX ve kuantum bilgisayarların blok zincirler için tehdit oluşturmasını en aza indirilmesi için de NeoQS isimli protokoller üzerinde çalışmalar yürütülmektedir.

  En düşük ve En Yüksek Fiyat Değeri Ne Kadardır?

  Toplam arz değeri 100.000.000 NEO’dur. Dolaşımdaki arz değeri ise 70.538.831 NEO olmuştur. 21 Ekim 2016 tarihinde Neo’un en düşük değeri 0,072287 dolar olarak belirtilmiştir. 15 Ocak 2018 tarihinde de 196,85 dolar ile en yüksek değerine ulaşmıştır.

  NEO Ağı Güvenli mi?

  Neo, Bizans Hata Toleransı ile çalışmaktadır. İşlem gerçekleştirme süresinin saniyede binlerce kapasitede olduğu tahmin edilmektedir. Neo, Ethereum ve Bitcoin gibi bir Proof of Work algoritmasını kullanmamaktadır. Bunun yerine Delegated Byzantine Fault Tolerance’ı (dBFT) kullanıyor. dBFT (delegated Byzantine Fault Tolerance), birçok blok zinciri ve kripto para birimini kullananların kafasını karıştıran fikir birliğine ulaşmak için kullanılan bir algoritmadır. dBFT sayesinde, ağın düzgün çalışmasını sağlıyor ve kötü amaçlılardan korumaktadır. NEO’nun blok oluşum süresi 15 saniye olarak belirlenmiştir. Bu sayede 15 saniyelik bir sürede hızlıca işlemler gerçekleştirilir.

  NEO Nasıl Çalışır?

  NEO para birimi, Toplam olarak 100 milyon tane üretilmiştir. Kullanıcı, Neo para brimini transfer etmek istiyorsa ödenmesini gereken işlem ücretlerini GAS ile ödeme yapmalıdır. Neo kullanıcıları, hesaplarını açtıktan sonra GAS ile ödüllendirilir. Bir diğer ayrıcalığı ise bu kullanıcılar Neo platformu üzerinden oylama yapabilmektedirler. Neo blok zincirinde saniyede 1000 işlem gerçekleştirilmektedir. Blok üretilme hızı ise 15 saniyedir.

  NEO’nun Başarıları Nelerdir?

  Farklı dil seçeneği sunumuyla birçok kullanıcıya ulaşmaktadır. Bu da kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. NEO kullanmak için yeni dil öğrenmek yerine kullanıcı kendi dilini kullanarak kolayca ulaşabilir.
  Bancor, Coindash ve Agrello ile teknik işbirliği anlaşması imzalayarak ortaklık kurmuştur.
  NEO platformu, kendi ICO (Initial coin offering)’sına sahiptir. ICO, bir platforma yardımcı olmakta büyük rol etkisine sahiptir.

  Akıllı Ekonomi Nedir?

  Diğer kripto paralarının özelliklerinden farklı olarak akıllı ekonomi, dijital varlıklar, dijital kimlikler ve akıllı sözleşmelerden oluşmaktadır. Akıllı ekonomiyi kullanan kullanıcılar, fiziksel varlıklarını blok zincirinde dijitalleştirebilirler.

Neo (NEO) Hakkında Son Haberler