USD/TRY
9.6153
%1.08
GBP/TRY
13.2482
%0.55
EUR/TRY
11.2367
%1.02
BITCOIN
60,653.26
%-3.01
ETHEREUM
3,966.95
%-2.79
DOGE
0.24570000
%0.61
BINANCE COIN
477.70
%0.78
kripto-para

Pantera CEO'su: Kripto Piyasası 'PANİĞİ' Azalıyor, Şimdi Satın Alma Zamanı

Pantera CEO’su, kripto piyasalarının piyasa değerinde bir trilyon dolar düşürmesinin üç temel nedenini belirtti.Pantera Capital'in CEO'su Dan Morehead, “bu paniğin çoğunu gördüğümüzü” düşündüğü içi...

Pantera CEO’su, kripto piyasalarının piyasa değerinde bir trilyon dolar düşürmesinin üç temel nedenini belirtti.

Pantera Capital'in CEO'su Dan Morehead, “bu paniğin çoğunu gördüğümüzü” düşündüğü için büyük kripto satışlarının yavaşladığından emin.

14 Haziran'da yayınlanan aylık bültende, risk sermayedarı, satın almak için en iyi zamanın piyasaların "trendin çok altında" olduğu zaman olduğunu belirtti. Bir Bitcoin trend sapma tablosu, varlığın yaşam döngüsünün beşte biri için trendine göre yalnızca bu kadar "ucuz" olduğunu gösterdiği için bu iddiayı destekledi.

Ayrıca, yıllık getirilerin Bitcoin'in de aşırı değerli olduğunu göstermediğini iddia etti.

“Yıllık geri dönüş, geçmiş zirvelerde olduğu gibi hiçbir zaman kelimenin tam anlamıyla grafikten çıkmadı. Şu anda yıllık %281 ile işlem görüyor – bu dönemde meydana gelen para basımı göz önüne alındığında tamamen makul görünüyor.”

Morehead, piyasaları bu kadar keskin bir şekilde düşüren üç haber olayının bir araya gelmesini açıklamaya devam etti.

Çin'den gelen başka bir kısıtlama büyük faktörlerden biriydi, ancak Morehead'in belirttiği gibi bu daha önce birkaç kez oldu.

Pantera Capital patronu tarafından belirtilen ikinci neden, yatırımcıların vergi faturaları için para toplamak için bazı varlıklarını tasfiye etmeyi seçmeleri nedeniyle geleneksel olarak piyasaları etkileyen ABD Vergi Günü idi.


“Önceki Vergi Günü döngüleri, Vergi Günü'nden yedi gün önce yerel en düşük seviyelere ulaştı. Bu çok mantıklı. Bu, paranızı bir borsadan ve bankanıza almanın ne kadar sürdüğü ile ilgili.”

Adını verdiği üçüncü faktör, Elon Musk'ın Bitcoin'deki 180'iydi, ancak o sırada Tesla CEO'sunun tweetlerinin piyasada yarattığı etkiyi ayrıntılı olarak açıklamadı. Musk, 17 Mayıs'ta Tesla'nın enerji tüketimiyle ilgili çevresel kaygılar nedeniyle bazı BTC varlıklarını satabileceğini ima ettiğinde bir "tweet savaşına" neden oldu.

Kripto varlık piyasaları, Mayıs ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 trilyon dolardan %43 düşerek, takip eden haftalarda toplam piyasa değerinde bir trilyon doları aştı. Piyasalar, 24 Mayıs'taki bu geri çekilmenin en düşük noktasına ulaştıklarından bu yana konsolide oluyor ve şu anda 1,6 trilyon dolar civarında.